logo

مرکز سورنا

شرکت دانش بنیان تولیدی سورنا صنعت خاوران پس از سال ها تجربه در سال 83 شروع به کار کرد. این شرکت با بهره گیری از انواع متخصصین در حوزه های مختلف و با استفاده از دانش فنی بدست آمده به تولید و ثبت اختراع انواع دستگاه ها با گرایش عصب روانشناسانه گامی در جهت تعالی انسان و اقتصاد بردارد.

نقش قیمت در مغز و مطالعه موردی نورومارکتینگ برای محصولات تجملی

مشاهدات محققان حاکی از آن بوده است که مشاهده محصولات تجملی و گران قیمت مثل برندهای مُد نظیر گوچی یا لوئیس ویتون از سوی شرکت کنندگان در آزمایش، موجب تحریک شدید بخش مرتبط با هوس در مغز و ناحیه لوب پیشانی آن ها می شد. لوب پیشانی یا لوب قدامی، مهم ترین قسمت تکامل یافته مغز است . به ویژه در انسان ها این ناحیه فوق العاده وسعت پیدا کرده است. محتوای شخصیتی، چاره یابی، هیجانات، تمرکز، داوری، سخن گفتن و حرکات ارادی از کارکردهای این بخش مغز هستند. لوب پیشانی بیشترین تعداد نورون های حساس به دوپامین را دارا است.

طبق پژوهش صورت گرفته، زمانی که افراد مورد آزمایش، برندهای تجملی را می دیدند که به قیمت بالایی فروش می رفت، این دو ناحیه از مغز روشن می شد و خون اکسیژنه زیادی در آن قسمت ها جریان می یافت و نشان می داد که لذت داشتن چنین محصول تجملی با این طرز فکر که اصلاً چرا باید چنین محصول تجملاتی و گران قیمتی را خرید، در تضاد بود. ولی وقتی همان کالا اما به قیمتی پایین تر و تخفیف را به آن ها نشان دادند، علائم تضاد و تنش کمتر می شد و همزمان حس لذت افزایش می یافت.

در پژوهشی دیگر که به وسیله استادان دانشگاه استنفورد با همکاری موسسه فناوری کالیفرنیا با استفاده از دستگاه اف ام آر آی صورت گرفت، از 20 فرد شرکت کننده خواسته شد تا حس لذتشان از نوشیدن یک نوشابه با قیمت های مختلف را بیان کنند. محققان در این میان با ترفندی، دو لیوان از این نوشیدنی ها را دو بار ارائه کرد؛ البته یکی با برچسب قیمت بالا و دیگری با برچسب قیمت معمولی، نتایج جالب بود و نشان می داد که هر چه قیمت بالاتر باشد، حس لذتی که ما از آن محصول می بریم بیشتر است.